سفارش گردانی در یک نگاه!

ایفا برای ایجاد حداکثر سهولت و تمرکز برای صاحبان کسب و کار، مجموعه کاملی از خدمات لجستیکی زنجیره تامین را به صورت متمرکز انجام می دهد. کار ایفا از لحظه‌ ثبت سفارش در هر یک از کانال‌های فروش شما شروع می‌شود.

۱. انتقال کالا به مرکز پردازش و انبارش موقت کالا

پس از انتقال کالاهای شما به مرکز پردازش ایفا، کالاهای ورودی ظرف 24 ساعت متناسب با مدل زنجیره تامین هر مشتری، در انبارها توزیع و ثبت شده و موجودی کالا به صورت آنی قابل مشاهده است.
کالاها طبق پروتکل‌های صاحب کالا و حسب شرایط نگهداری اعلام شده، مرحله کنترل کیفی ظاهری یا عملکردی را گذرانده و در شرایط کنترل شده نگهداری می‌شود.

۲. پردازش سفارش و بسته‌بندی

با ثبت سفارش از هر یک از درگاه های فروش شما، ایفا فرآیند آماده سازی، بسته‌بندی و ارسال را آغاز می کند. به لطف فناوری انبارداری حرفه ای و سیستم‌های مبتنی بر داده، نیاز به انبارکردن کالا بهینه شده و هزینه‌ خواب سرمایه کاهش می‌یابد.
مجموعه خدمات ایفا در کنار هم، نهایتا در تلاش برای ایجاد یک تجربه خرید و Unboxing خوب برای مشتری نهایی و ایجاد تصور مطلوب برند هستند. محصول ستاره نمایش برند شما است و ماموریت ما ایجاد بهترین تصویر در قالب یک بسته‌بندی مطلوب است. با این خدمت ایفا، Package branding می‌تواند یکی از موثرترین کانال‌های بازاریابی و برندینگ شما باشد.
همزمان و در کنار زیبایی و کیفیت ظاهری، بسته‌بندی باید مطمئن و تضمین کننده حمل ایمن کالا باشد. این مورد در قالب استانداردهای بین‌المللی کوریری و با دقت انجام می‌شود.

۳. مدیریت توزیع و ارسال سفارشات

زمان تحویل کالا یکی از مهم‌ترین شاخص‌های موثر در رضایت مشتری نهایی است.ایفا با همکاری تنگاتنگ مبتنی بر تکنولوژی با شرکای تجاری‌اش، شبکه گسترده‌ لجستیکی برای مدیریت عملیات حمل و ارسال سفارش‌ها ایجاد کرده است که به صورت آنی امکان رهگیری مرسوله را فراهم می‌کند.
مدیریت متمرکز فرآیند ارسال، در شرایطی که سهم هزینه‌های لجستیک در قیمت تمام شده کالا در دنیا افزایش داشته است، هزینه به ازای هر سفارش را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.
همچنین شبکه مراکز پردازش ایفا در 7 نقطه از کشور امکان توزیع بهینه ، تحویل سریع‌تر و مقرون به صرفه سفارش به دست مشتریان را فراهم می‌کند. مراکز پردازش ما هم اکنون در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، قم، بندرعباس و مشهد فعال هستند.

۴. مدیریت و رسیدگی به کالاهای مرجوعی

سفارش‌های برگشتی و کالاهای مرجوعی همیشه سهم قابل توجهی از سفارش‌های پلتفرم های فروش آنلاین کالا را به خود اختصاص می‌دهند. مدیریت عملیات بازگشت کالا زمان‌بر، دشوار و مدیریت ضعیف آن جزو مهم‌ترین عامل‌های ایجاد نارضایتی مشتریان است.
خدمات یکپارچه ایفا این بخش از زنجیره تامین کسب و کار را هم پوشش می‌دهد. کالای مرجوعی پس از حمل به مرکز پردازش و در صورت قبولی در واحد کنترل کیفی، به موجودی کالا افزوده شده و آماده پردازش مجدد می‌شود.

کلیه حقوق این سایت نزد تندر رایا پی فاخر ایارنیان (ایفا) محفوظ بوده و بازنشر محتوا با ذکر منبع بلامانع است.