راهنمای کامل نمادهای بسته بندی بین المللی – قسمت 2

هر آنچه باید در مورد نمادهای بسته بندی و کارتن های حمل و نقل بدانید.

چه در حال ارسال یک بسته یا دریافت آن باشید، حتماً متوجه طیف گسترده ای از علائم و نمادهای روی جعبه بسته بندی شده اید. علائم بسته بندی، نوع بسته و محتویات آن را مشخص می کنند و نشان دهنده دستورالعمل های مختلف نگهداری، تحویل و جابجایی برای صادرکنندگان است. همچنین اطلاعاتی درمورد ایمنی و بازیافت محصول به مشتریان نهایی ارائه می دهند.

نمادهای بسته بندی بین المللی مجموعه ای از تصاویر گرافیکی و حروف هستند که توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) تنظیم می شوند که پایگاه داده ای از تمام نمادها را نگهداری می کند.

نمادهای بسته بندی بین المللی مهم هستند زیرا راهی جهانی برای درک محتویات یک بسته را بدون توجه به زبان برای افراد فراهم می کنند. با استاندارد کردن نمادهای استفاده شده بر روی بسته بندی، تشخیص خطرات احتمالی و آگاهی از اقدامات احتیاطی برای افراد آسان تر می شود.

درمطلب قبل در مورد تاریخچه بسته بندی با کارتن های مقوایی امروزی و تعدادی از نمادهای رایج روی بسته بندی ها صحبت کردیم. در این قسمت، ما شما را با سایر نمادهای رایج  آشنا می کنیم و معنی آن­ها را توضیح می دهیم.

با چاقو باز نکنید

با-چاقو_باز-نشود

نمادی از چاقو با یک ضربدر در کنار آن یعنی بسته بندی که نباید با چاقو باز شود (زیرا ممکن است به محتویات داخل آن آسیب برساند).

حمل توسط دو نفر

حمل_توسط_دو_نفر

به جای نشان دادن نماد وزن، دو نفر که یک جعبه را بلند می کنند می تواند نشان دهد که بسته برای حمل توسط یک نفر خیلی سنگین است.

بار سنگین

بار-سنگین_است

مشابه موارد فوق، این نماد بسته بندی به افراد هشدار می دهد که هنگام بلند کردن جعبه / بسته بندی به دلیل محتوای سنگین و یا اندازه بزرگ آن مراقب باشند.

از قلاب استفاده نکنید

از-قلاب-استفاده-نکنید

نمادی که یک قلاب را با علامت X نشان می دهد، می گوید: «از قلاب استفاده نکنید». مطلقاً هیچ قلاب دستی برای کشیدن بسته نباید وصل شود.

اسکوپ

نماد_اسکوپ

نماد scope نشان دهنده مرکز ثقل است و به حمل کننده اجازه می دهد از توزیع وزن محتویات بسته مطلع شوند.

احتیاط (عمومی)

احتیاط

علامت تعجب در یک مثلث نمادی برای احتیاط عمومی است. این نماد را می توان برای بسیاری از بسته های مختلف اعمال کرد و صرفاً به منظور جلب توجه به خطر است.

وزن محتویات

وزن-محموله

نماد وزن، وزن بسته بندی (شامل محتویات) را نشان می دهد و می تواند به کاربران اجازه دهد تصمیم بگیرند که چگونه بسته بندی را جا به جا کنند، عدد درون نماد را می توان در صورت لزوم تغییر داد.

مواد غذایی سالم

مواد_غذایی_سالم

یک چنگال در کنار یک لیوان نماد بین المللی مواد "ایمن برای غذا" است. و به طور موثر به این معنی است که مواد استفاده شده در محصول / بسته بندی برای تماس با مواد غذایی ایمن است و شامل مواد خطرناک نمی شود.

نکاتی در مورد نحوه استفاده صحیح از نمادهای بسته بندی

نمادهای بسته بندی متنوعی برای ارائه اطلاعات در مورد محصولات مختلف وجود دارد. و معمولا در پایین یا پشت بسته قرار می گیرند. همچنین توجه داشته باشید که ممکن است از چندین نماد با هم برای تاکید و انتقال طیف وسیعی از دستورالعمل‌ها استفاده شود.

برخی از نمادها نشان می دهد که محصول قابل بازیافت است. نمادی دیگر نحوه باز کردن بسته را نشان می دهد. برخی دیگر نشان می‌دهند که آیا این مورد خطرناک یا قابل اشتعال است. بنابراین به نمادها بسیار توجه کنید، زیرا می توانند از بسیاری حوادث جلوگیری کنند.

از آنجایی که دنیا به طور فزاینده­ای جهانی می شود، برای کسب و کارها و افراد مهم است که بتوانند به شیوه ای معنادار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. یکی از راه های انجام این کار استفاده از نمادهای بسته بندی سفارشات است.

بنابراین اگر برای بسته ­بندی کالای خود به کمک نیاز دارید، با ما در ایفا تماس بگیرید.


کلیه حقوق این سایت نزد تندر رایا پی فاخر ایارنیان (ایفا) محفوظ بوده و بازنشر محتوا با ذکر منبع بلامانع است.